Рожисте запалення обличчя [рожа] – підступність патології, її лікування
Рожисте запалення обличчя – підступне дерматологічне захворювання інфекційної етіології. У народі його називають пикою.
Якщо на обличчі спостерігаються почервонілі ділянки з набряклістю та гнійничками, на тлі чого з’являються схожі на застуду або отруєння ознаки, цілком ймовірно поразка цією патологією. Як лікувати рожу в домашніх умовах розповідають у статті за цим посиланням https://rhythmsdance.com.ua/yak-likuvati-rozhu-v-domashnix-umovax/.
Рожисте запалення обличчя – що це таке
Захворювання характеризується червоними нерівними плямами на шкірних покривах, що зовні нагадують мови полум’я.
Незважаючи на те, що цю патологію легко переплутати з іншими інфекційними захворюваннями, лабораторну діагностику не проводять. Діагноз зазвичай ставлять за зовнішньою клінічною картиною. Якщо звернутися до клініки, то досвідчений інфекціоніст ніколи не помилиться.
10 симптомів, характерні для рожистого запалення
Рожеве запалення починається завжди однаково. Спочатку виникають ознаки, характерні для отруєння чи застуди: різкий стрибок температури тіла, біль голови, м’язові спазми, озноб. І лише за кілька годин чи днів на шкірі виступають червоні розмиви.
Загальні симптоми бешихи:
- Стійко тримається температура до 40 С.
- Слабкість у всьому тілі.
- Біль в м’язах.
- Блювота, нудота.
- Гарячковий озноб.
- Ущільнення шкіри на окремих ділянках.
- Почервоніння.
- Гнійничкові висипання.
- Сверблячі відчуття.
- Болюча пальпація.
Через тиждень явна клінічна картина згасає: запалення проходить і з’являється лущення.
Якщо правильно розпізнати симптоми (рекомендується подивитися фото інших людей з цією патологією), почати лікування бешихи своєчасно, то одужання настає через 2-3 тижні. Але надалі можливий рецидив.
Існуючі методи лікування
Помилка багатьох людей, які вперше зіткнулися з бешиховим захворюванням, лікуватися звичними протизапальними мазями, компресами та аналогічними засобами, що застосовуються при шкірястих ураженнях.
Легке почервоніння взагалі не треба чіпати, якщо немає інших серйозних проявів. Інакше можна викликати множинні побічні явища, у тому числі алергію.
Перехід хвороби на більш важку стадію має стати приводом для звернення до лікаря. На початковій стадії достатньо амбулаторного лікування, у тяжких – тільки стаціонарно.
Додатково призначають фізіопроцедури:
- УФО – ультрафіолетове випромінювання;
- УВЧ – вплив струмами високої частоти;
- лазерна терапія;
- електроструми.
Тривалість курсу прописують залежно від тяжкості перебігу недуги. Для нормалізації трофіки пошкоджених тканин роблять сірководневі ванни, озокерит та парафінові аплікації.
Стаціонарне лікування має на увазі комплексний підхід, де поряд з фізіотерапією приймають лікарські препарати.
Як для будь-якої інфекції лікування бешихи обличчя антибіотиками в пріоритеті.
Також застосовують засоби іншого спектра дії:
- Протизапальні.
- Імуномодулюючі.
- Антисептичні (зовнішні).
При слабко вираженій клінічній картині мазями та іншими лікувальними пастами не лікуються. Зазвичай їх використовують з появою бульбашок з рідиною.
Хороші результати показує іхтіолова паста, мазь Вишневського та Нафталан. Вони знімають запалення, гострий свербіж і пом’якшують шкіру, що орогів.
Їх високі можливості, що регенерують, дозволяють тканинам гоїтися за короткий проміжок часу без залишкових слідів у вигляді шрамів і рубців.
Наносять суміші в суміші з гліцерином (1:1) на уражені зони тонким шаром, зверху накладають стерильний бинт і фіксують пластиром. Міняти пов’язку необхідно тричі на добу. Таким чином діють до повного одужання.