Розбираємо прості поради, як екологічно утримувати свійських тварин

Коли ми заводимо тварину, це несе за собою купівлю багатьох супутніх товарів: корму, одягу, аксесуарів, іграшок, шампунів. У цих речах багато деталей, далеких від екологічного підходу: пластику, непереробної упаковки, надлишок неякісних іграшок.

Ми зібрали для вас кілька правил, які дозволять бути розумнішим споживачем у догляді та утриманні вихованця.

Великий обсяг корму

Все просто: якщо ви ходите в магазин щотижня за новою порцією корму – ви робите більше відходів. Більшість упаковок виготовлено з необробленої сімки, а значить її не можна використовувати як вторинну сировину. Тому чудово, якщо вийде купувати корм об’ємом 10-12 кг.

А якщо купувати великі упаковки корму вам незручно через зберігання чи транспортування – спробуйте корм у металевих банках.

Розбираємо прості поради, як екологічно утримувати свійських тварин

Секонд-хенд для тварин

Тваринам потрібний одяг, іграшки, шлейки та нашийники, і все це можна купити не в магазині або через спеціальні проекти з перепродажу аксесуарів для тварин.

Не вибирайте пластикові іграшки

Тварини гризуть пластик, в якому можуть бути шкідливі речовини. Краще звернути увагу на гумові іграшки або джгути з каната. А у разі кішок — пір’яні «дражнилки» на паличці з легкого металу.

Вибирайте екологічний наповнювач

Для лотка краще вибирати натуральний наповнювач, наприклад, дерев’яний, глиняний, мінеральний. Або наповнювачі із продуктів переробки: із тофу чи кукурудзяного крохмалю. Ці наповнювачі не забруднюватимуть довкілля.

Можна також використовувати спеціальний лоток із сіткою, який не потребує наповнювача. Але він складніший у догляді, а кішкам складно до нього звикати, тому привчати їх потрібно для його використання з раннього віку.

Прибирання за собакою

Є кілька підходів, які можуть зробити цей процес менш шкідливим для довкілля. Наприклад, можна збирати відходи спеціальним совком і відправляти їх прямісінько в каналізацію: через унітаз будинку або в спеціальні зливні отвори. Ще фекалії можна прикопувати робити невелику ямку, поміщати туди відходи і присипати зверху землею.

Якщо такий варіант — не для вас, як пакети для відходів можна використовувати упаковку від продуктів, яку складно здати на переробку: пачки від чіпсів, упаковка від побутової хімії та плівка від доставки.

Шампунь на розлив

Дуже багато екомагазинів надають можливість використовувати свої ємності для покупки шампунів та гелів для миття тварин.

Розбираємо прості поради, як екологічно утримувати свійських тварин

Натуральне оточення

Якщо йдеться про вміст рибок, то використовуйте екологічні матеріали для облаштування акваріума: каміння, дерево та черепашки замість пластикових аналогів.

Ще трохи про хімію

У випадку ж і з птахами, і з рибками, мийте вольєри та акваріуми перевіреними засобами, що не містять агресивних речовин. Для цього можна використовувати відбілювач (з обережністю), оцет або лимонний сік.

Після будь-якого дезінфікуючого засобу клітину краще добре промити.

Освітлення

Якщо ви господар таких екзотичних звірят як ігуана, гекон або ящірка – використовуйте енергозберігаючі лампи для освітлення тераріуму. Теж саме з акваріумом: рибок можна забезпечити достатнім освітленням, не витрачаючи багато електроенергії.

Зміст вихованця – не тільки турбота про здоров’я наших улюбленців, а й турбота про природу. Екологічні продукти та послуги для тварин стають все більш доступними та популярними, залишилося звернути фокус уваги у правильну сторону.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *